Klub Karate Tradycyjnego
BIŁGORAJ

| Biłgoraj

XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci


W niedzielę 13 czerwca 2021 roku na warszawskim Torwarze odbył się XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Jest to jeden z najważniejszych ogólnopolskich turniejów dla karateków poniżej 14 lat. W tym roku, ze względu na długotrwałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w turnieju wzięło udział ok.700 młodych karateków z kilkudziesięciu różnych klubów. W grupie tej nie zabrakło również Klubu Karate Tradycyjnego Biłgoraj. Nasze miasto reprezentowało ośmioro zawodników z różnych kategorii wiekowych i stopni zaawansowania:
Hania Gawęda (9 kyu), Michalina Ostasz (8 kyu), Paweł Mroczyński (8 kyu), Sara Zielińska (8 kyu), Antoni Branewski (7 kyu), Cyprian Mielniczuk (7 kyu), Weronika Pluta (5 kyu) i Wiktoria Wójcik (7 kyu).
Z tej grupy najwyżej uplasowała się Weronika Pluta, która z 22-osobowej grupy, wywalczyła swój awans do finału w kategorii kata. W finale, zawodniczka KKT Biłgoraj zdobyła drugie miejsce w kraju oraz srebrny medal. Dobrze zaprezentował się również Antoni Branewski, który zakwalifikował się do ćwierćfinału w kategorii kata.
Wygrane walki na swoim koncie ma również Michalina Ostasz, która wraz z Hanią Gawędą były jednymi z najmłodszych uczestniczek turnieju (5 lat).
Dzień wcześniej na tej samej hali odbyły się również XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Był to turniej dla starszych zawodników, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich. Dziękujemy senseiowi Robertowi Łojowi za przygotowanie naszych młodych karateków do zawodów.